قطعات استوک خودرو | صنعت خودروسازی در ایران و تحریم های آمریکا
قطعات استوک خودرو | صنعت خودروسازی در ایران
شهریور 1, 1399
قطعات استوک خودرو
قطعات استوک خودرو | آیا خرید مدلهای برند کیا ایده خوبی است؟
شهریور 1, 1399
نمایش همه
قطعات استوک خودرو | چرخه تولید خودرو در ایران تا سال ۲۰۱۸

قطعات استوک خودرو | چرخه تولید خودرو در ایران تا سال ۲۰۱۸ استوک یدک stockyadak

عنوانقطعات استوک خودرو | تولید خودرو در ایران
نویسندهادمین
دپارتماناستوک یدک
مدت زمان مطالعه۶ دقیقه
تعداد کلمات۹۴۸ کلمه

قطعات استوک خودرو | تولید خودرو در ایران

تولید پیکان و مسایل مربوط به آن | قطعات استوک خودرو

تولید خودرو در ایران | قطعات استوک خودرو

روند سعودی تولید خودرو در ایران | قطعات استوک خودرو

شکل 1 قطعات استوک خودرو

شکل 2 تولید خودرو در ایران

قطعات استوک خودرو را از ما بخواهید. صنعت اتومبیل سازی ایران از آغاز مجدد تحریم ها در سال ۲۰۱۸ تحت فشارهای زیادی قرار گرفت. ایران طی چهار دهه گذشته موج تحریم هایی را پشت سر گذاشته. که زندگی روزمره مردم را به دشت تحت تاثیر قرار داده است. از جمله این تاثیرات روی دسترسی به حمل و نقل آسان با جمعیتی ۸۲ میلیون نفری است. تولید خودرو در ایران به چه شکلی بوده است؟

تولید پیکان و مسایل مربوط به آن | قطعات استوک خودرو

برای پاسخگویی به تقاضای بازار تولید خودرو در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۸ درصد افزایش یافت. ایران در آن زمان ۱.۴ میلیون ماشین و وسایل نقلیه مختلف تولید کرد. که در رده شانزدهمین جهان قرار گرفت ( در حالی که جمعیت این کشور جزو رده هفدهم قرار داشت). با استوک یدک در این مقاله همراه باشید. اما تا ژوئن سال ۲۰۱۸ ؛ یعنی یک ماه بعد از شروع مجدد تحریم ها. تولید خودرو در مقایسه با همین ماه در سال قبل به دلیل بحران ارزی. و سایر پیامدهای تحریم؛ ۲۹ درصد کاهش یافت. شرکتهای خارجی مثل پژو و رنو که در ایران مشغول تولید خودرو بودند تصمیم به ترک ایران گرفتند.

آیا با خدمات Stockyadak آشنایی دارید؟ زیرا ایالات متحده تحریم ها را برای هر شرکت و کشوری که با ایران همکاری میکرد نیز اعمال کرده بود. تحریم ها همچنین منجر به تاخیر در تحویل خودرو و کمبود قطعات شده است. در سال ۱۹۶۷ ایران شروع کرد به تولید ماشین سواری به نام پیکان. ظاهر این ماشین برگرفته از هیلمن هانتر انگلیس بود. پیکان بین سالهای ۱۹۶۹ و ۱۹۷۴ بر تولید داخلی حاکم شد.  تا چند دهه قبل از انقلاب ماشین های آمریکایی و اروپایی در بین مردم ایران بسیار محبوب بود. یعنی از حدود سالهای ۱۹۷۹. خود شخص شاه نیر علاقه زیادی به ماشین رولز رویس داشت. واردات خودرو در این سالها یعنی بین ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۸ رشد ۶۰۰ درصدی داشت. قطعات استوک خودرو خود را اصل خریداری کنید.

قطعات استوک خودرو | تولید خودرو در ایران
استوک یدک
stockyadak
قطعات استوک خودرو

شکل 1 قطعات استوک خودرو

تولید خودرو در ایران | قطعات استوک خودرو

در سال ۱۹۷۶ ایران تقریبا ۶۰ هزار اتومبیل را وارد کرده بود. که عمدتا نیز از کشورهای اروپای غربی و ایالات متحده بودند. و تقریبا ۴۰ درصد بازار ایران را تشکیل میدادند. این تعداد ماشین در سال ۱۹۷۸ به چیزی حدود ۷۰ هزار عدد رسید. که به بالاترین میزان خود در آن زمان رسیده بود. واردات خودرو بعد از انقلاب و همچنین ملی شدن صنعت نفت  تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافت. سیاست جدید بر این استراتژی حاکم بود که باید وابستگی واردات هرچه بیشتر کاهش یابد.  و ایران نباید بر اقتصاد غرب تکیه کند.

در این مقاله به چرخه تولید خودرو در ایران پرداخته شده است. در سال ۱۹۸۰ که جنگ ۸ ساله بین ایران و عراق آغاز شد. تولیدات صنعتی و از جمله صنعت خودرو کاملا آسیب دید. تولید وسایل حمل و نقل عمومی از ۱۲۰ هزار در سال ۱۹۷۹ به حدود ۵۰ هزار در سال ۱۹۸۹ کاهش یافت. تحریم دنیای غرب و آغاز جنگ تحمیلی وحشتناک و دیگر مشکلات باعث شد. تا تقاضای بالای خودرو با عرضه بسیار بسیار کمی مواجه شود. از خدمات استوک یدک با بهترین کیفیت استفاده کنید.

تولید خودرو در ایران بعد از جنگ تحمیلی

بعد از جنگ تحمیلی ایران و عراق بازسازی ها شروع شد. صنعت خودرو سازی هم شروع به کار کرد. و برای رفع بیکاری و از بین بردن سایر چالش های موجود این شرکت شروع به فعالیت کرد. در اوایل ۱۹۹۰ صنعت خودرو سازی در ایران ترغیب شد. تا به تولیدات ملی قطعات و ممنوعیت واردات خودروهای مونتاژ را در پیش بگیرد. stockyadak را به دوستان خود معرفی کنید.  رشد داخلی و تولید ملی به حالتی ثابت رسید. و تقریبا وضعیت هر چند به کندی اما در حال بهبود بود. بعد از مدتی دو تولید کننده بزرگ خودرو در ایران ( ایران خودرو و سایپا) با شرکتهای چند ملیتی کیا و پژو ارتباط برقرار کردند.

تولید خودرو در ایران 
استوک یدک
stockyadak
تولید خودرو در ایران

شکل 2 تولید خودرو در ایران

روند سعودی تولید خودرو در ایران | قطعات استوک خودرو

این توافق نامه به بنگاههای ایرانی اجازه داد. تا با استفاده از مجوزهای مهندسی معکوس و مجوزهای فناوری خود را بالا ببرند. در همین حال کیا و پژو هم توانستند اتومبیل های کم مصرفی مانند پراید و پژو ۴۰۵ را مونتاژ کنند. تا بتوانند تقاضای بازار رو به رشد مصرف کنندگان را برآورده سازند. استوک یدک خدمات خود را با ضمانت ارائه میدهد. طبق گزارش واشنگتن پست از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ تولید خودرو در ایران تقریبا شش برابر افزایش یافت. دو تولید کننده بزرگ ملی؛ ایران خودرو و سایپا برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر تولید شغل کردند. از ارائه خدمات قطعات استوک خودرو ما بیشتر بدانید.

همچنین ایران به برترین تولید کننده خودرو در خاورمیانه تبدیل شد. در سال ۲۰۱۳ صنعت خودرو سازی حدود ۷۰۰ هزار نفر و تقریبا چهار درصد نیروی کاری کشور را به خدمت گرفته بود. ایران حدود ۵۰ هزار اتومبیل را به کشورهایی مانند عراق – سوریه – ونزوئلا و روسیه صادر کرده است. بر اساس گزارش یونسکو در سال ۲۰۱۶ صنعت خودرو سازی ایران ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده. و آن را به دومین صنعت بزرگ ایران بعد از نفت و گاز تبدیل کرده است. Stockyadak را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *