قطعات استوک خودرو | بازیافت خودرو چگونه است؟
قطعات استوک خودرو | بازیافت خودرو چگونه است؟
مرداد 29, 1399
قطعات استوک خودرو | چرخه تولید خودرو در ایران تا سال ۲۰۱۸
قطعات استوک خودرو | تولید خودرو در ایران
مرداد 29, 1399
نمایش همه
قطعات استوک خودرو | صنعت خودروسازی در ایران و تحریم های آمریکا

قطعات استوک خودرو | صنعت خودروسازی در ایران و تحریم های آمریکا استوک یدک stockyadak

عنوانقطعات استوک خودرو | صنعت خودروسازی در ایران
نویسندهادمین
دپارتماناستوک یدک
مدت زمان مطالعه۶ دقیقه
تعداد کلمات۱۱۹۳ کلمه

قطعات استوک خودرو | صنعت خودروسازی در ایران و تحریم های آمریکا

قطعات استوک خودرو | صنعت خودروسازی در ایران و تحریم های آمریکا

تاثیر تحریم ها بر صنعت خودروسازی در ایران | قطعات استوک خودرو

قطعات استوک خودرو | روند رو به رشد صنعت خودرو سازی در ایران

قطعات استوک خودرو | وضعیت صنعت خودروسازی در ایران بعد از انقلاب

تاثیر حمل و نقل عمومی بر صنعت خودروسازی در ایران | قطعات استوک خودرو

شکل 1 قطعات استوک خودرو

شکل 2 صنعت خودروسازی در ایران

قطعات استوک خودرو را اصل و مطمئن خریداری کنید. تحریم های اقتصادی علیه ایران یکی از سیاست های اصلی ایالات متحده آمریکا در چهار دهه گذشته بوده است. واشنگتن بعد از تصرف سفارت ایالات متحده در تهران در سال ۱۹۷۹ ممنوعیت واردات نفت را اعمال کرد. تحریم ها بعد از آزادی ۵۲ گروگان در سال ۱۹۸۱ برداشته شد. سه سال بعد ریس جمهوری آمریکا ( رونالد ریگان) ایران را حامی تروریست اعلام کرد. و تحریم های متعددی را بر علیه ایران اعمال نمود. از جمله ممنوعیت فروش اسلحه آمریکایی به ایران و مخالفت با وام های بانکی از موسساتی مانند بانک جهانی. تحریم های دوران ریگان روی صنعت خودرو سازی ایران نیز تاثیر بسزایی داشت. و محدودیتهای زیادی را برای آن قایل شدند. صنعت خودروسازی در ایران را چقدر میشناسید؟

تاثیر تحریم ها بر صنعت خودروسازی در ایران | قطعات استوک خودرو

آیا از استوک یدک خرید کرده اید؟این تحریم ها حتی در زمان ریاست جمهوری کلینتون در سال ۱۹۹۵ نیز ادامه داشت. و تجارت و سرمایه گذاری آمریکا با ایران ممنوع شد. اما این تحریم ها تاثیر زیادی روی صنعت رو به رشد خودروسازی در ایران نداشت. بین سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ ایالات متحده – اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل متحد . (UNSC) برنامه تحریم های هسته ای بر علیه ایران را مطرح کردند. این تحریم ها از نظر دامنه محدود بودند. و فقط برنامه های موشکی هسته ای و بالستیک ایران را هدف قرار دادند. بعد از مدتی توجیهات حقوقی بین المللی برای تحریم های گسترده‌تر توسط ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا ارائه شد. قطعات اصل را از stockyadak بخواهید.

قطعات استوک خودرو | صنعت خودروسازی در ایران استوک یدک stockyadak
قطعات استوک خودرو

شکل 1 قطعات استوک خودرو

در مورد صنعت خودروسازی در ایران چقدر میدانید؟ در سال ۲۰۱۷ خودروهای پژو در نمایشگاههای اتومبیل در تهران دیده میشد. دولت اوباما نخستین بار در ژوئن سال ۲۰۱۳ با یک حکم اجرایی.  با شماره ۱۳۶۴۵ صنعت اتومبیل سازی ایران را تحریم کرد. این تحریم ها در دوران قبل از اوباما تدوین شده بود. و صنایع نفت – پتروشیمی و بانکداری ایران را مورد هدف قرار داده بود. و به منظور افزایش فشار های بین المللی بر تهران و برای مذاکرات هسته ای طراحی شده بودند. در نوامبر ۲۰۱۳ مجازات های مربوط به ایزان از جمله مقررات تحت ۱۳۶۴۵ EO.  که صنعت اتومبیل سازی را هدف قرار داده بود تا حدودی معلق مانده بود. با استوک یدک همراه باشید و بهترینها را خریداری کنید.

قطعات استوک خودرو | روند رو به رشد صنعت خودروسازی در ایران

تولید خودرو ۵۳ درصد افزایش داشت. و از بیش از ۷۳۶ هزار وسیله نقلیه در سال ۲۰۱۳ به بیش از ۱.۱ میلیون در سال ۲۰۱۴ رسید. تحریم های هسته ای طی یک برنامه جامع اقدامات مشترک در ژانویه ۲۰۱۶ به صورت کامل برداشته شدند. تولید خودرو دوباره به اوج خود رسید. و در همان سال افزایش ۴۰ درصدی داشت. تحریم های دولت ترامپ در آگوست ۲۰۱۸ محدودیت ها و مجازات های بسیاری را اعمال کرد. که صنعت خودروسازی را نیز شامل میشد. مرتضی مرتضوی رییس اتحادیه فروشندگان خودرو ایران. در آگوست سال ۲۰۱۸ به خبرنگاران گفت: ایالات متحده صنعت خودرو سازی را در بخش انرژی در اولویت اول قرار داده است. این برای ما محدودیت های زیادی ایجاد کرده است. stockyadak ارائه دهنده قطعات استوک خودرو.

بعد از خروج ترامپ از برجام در سال ۲۰۱۸ ارز ایران دوسوم ارزش خود را دربرابر دلاراز دست داد. قطعات خودرو گرانتر شدند. و قطعات خارجی به سختی پیدا میشدند. زیرا تولید کنندگان خودرو مثل رنو – پژو  و دایملر از این بازار خارج شدند. بعد از اعمال تحریم ها توسط ترامپ تولید خودرو نیز کاهش چشمگیری داشت. و حدودا ۴۵۰ هزار شغل در صنعت قطعات خودرو در معرض خطر بود. از دست دادن فرصت های شغلی بیشترین تاثیر را روی جوانان گذاشت. زیرا جوانان کشور با نرخ بالای بیکاری مواجه شدند. طبق اعلام بانک جهانی در سال ۲۰۱۷ بیکاری جوانان در ایران ۲۹.۹ درصد بوده است. استوک یدک قطعات اصل و با ضمانت به شما میدهد.

صنعت خودروسازی در ایران قطعات استوک خودرو استوک یدک stockyadak
صنعت خودروسازی در ایران

شکل 2 صنعت خودروسازی در ایران

قطعات استوک خودرو | وضعیت صنعت خودروسازی در ایران بعد از انقلاب

از دوران پس از انقلاب تقریبا نیمی از جمعیت کشور شهرنشین بودند. و این امر باعث شد تا نیاز به خودرو افزایش یابد. افزایش خودرو در ایران مشکلات دیگری مثل آلودگی هوا را به وجود آورد. طبق آمار رسمی کشور در سال ۲۰۱۴ حدود ۴.۲۴ میلیون دستگاه در کل ایران وجود داشت.  به گفته حسن رحیمی رییس پلیس تهران. تا سال ۲۰۱۸ تعداد خودروهای موجود در تهران به ۵ برابر ظرفیت زیرساخت های این کلان شهر رسیده است. در آن زمان بیش از ۱۷ میلیون سفر در روز در تهران انجام میشد. این در حالی است که بسیاری از خودروهای تهران قدیمی هستند. صنعت خودروسازی در ایران را در مقالات بعدی ما بیشتر بشناسید.

وسایل نقلیه سنگین مانند اتوبوس ها و کامیون ها فقط ۲ درصد وسایل نقلیه را تشکیل میدادند. اما همین وسایل بیشترین آلودگی را تولید کرده اند. چیزی حدود ۸۵ درصد آلاینده هایی که ریه ها و قلب را به شدت تحت تاثیر قرار میدهند. سالهاست که مصرف بالای سوخت و کنترل ضعیف گازهای گلخانه ای مراکز شهرهای پرجمعیت ایران مردم را گرفتار کرده است. بر اساس گزارش بانک جهانی سال ۲۰۱۸.  سالانه بیش از ۴ هزار نفر در تهران در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست میدهند. تهران گهگاه مجبور میشود تا مدارس دولتی را تعطیل کند. و به سالمندان و کودکان با هشدارهای جدی برخورد کند. فناوری قدیمی حمل و نقل همچنان در ایران بسیار پیچیده است. با stockyadak همراه باشید.

تاثیر حمل و نقل عمومی بر صنعت خودروسازی در ایران | قطعات استوک خودرو

مترو تهران که در سال ۱۹۹۹ بعد از تاخیرها و مشکلات زیاد بالاخره افتتاح شد. در کاهش رفت و آمد و مصرف بنزین بسیار موفق عمل کرد. اما طبق گفته شهردار پایتخت محدودیت های بودجه ای مانع بزرگی برای رشد برنامه های پیشرفت مترو بود. از طرفی سعی شد تا فرهنگ استفاده از دوچرخه در بین مردم رواج داده شود. اما فرهنگ دوچرخه سواری برای زنان محدودیت هایی به وجود آورد و چالش های بسیاری به همراه داشت. به هر حال به علت وجود تحریم ها و نبود امکانات و فناوری های جدید. مشکلات تورم و هزینه های بالا صنعت خودرو سازی با مشکلات زیادی مواجه است. و تا برداشته شدن تحریم ها این مشکلات پابرجا بوده. و قطعا بزرگتر و بیشتر هم خواهند شد. به امید داشتن روزهای بهتر. قطعات استوک خودرو خودتان را با ضمانت و اصل خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *