قطعات استوک خودرو
قطعات استوک خودرو | همه چیز درباره خرید قطعات استوک
تیر 24, 1399
قطعات استوک خودرو | بدنه خودرو
قطعات استوک خودرو | بدنه خودرو
تیر 24, 1399
نمایش همه
قطعات استوک خودرو

قطعات استوک خودرو استوک یدک stockyadak

عنوان قطعات استوک خودرو | تمیز نگهداشتن بدنه خودرو
نویسنده ادمین
دپارتمان استوک یدک
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
تعداد کلمات 1012کلمه

قطعات استوک خودرو | تمیز نگهداشتن بدنه خودرو

برای تمیز نگهداشتن بدنه خودرو چه کارهایی نباید انجام دهیم؟

قطعات استوک خودرو | برای تمیز کردن ماشینم از چه مواد و ابزاری استفاده کنم؟

قطعات استوک خودرو | شستشوی بدنه خودرو

شکل 1 قطعات استوک خودرو

شکل 2 بدنه خودرو

قطعات استوک خودرو در در این مقاله قصد دارد نکات جالب و جدیدی را درمورد تمیز نگهداشتن بدنه خودرو به شما ارائه دهد. نکاتی که باعث میشوند خودرو شما همیشه مثل روز اول زیبا به نظر برسد. نکاتی که در این مقاله ارائه میشود بسیار جالب و سرگرم کننده هستند. پس با ما همراه باشید و از خودرو خود مانند کودکتان مراقبت کنید.

برای تمیز نگهداشتن بدنه خودرو چه کارهایی نباید انجام دهیم؟

در اینجا برخی موارد اساسی و مهم برای جلوگیری از آسیب دیدگی ظاهر ماشین آورده شده است:از پارچه های خشک برای تمیز کردن و پاک کردن گرد و غبار استفاده نکنید. هرچند ممکن است این مسئله خیلی مهم به نظر نرسد. اما دستمل و پارچه خشک باعث نمی شود گرد و غبار از بین برود. فقط آن را از جایی به جای دیگر منتقل میکند. در هوای گرم و با آب گرم است ماشین را بشویید. زمانی که هوا گرم است و آب سرد، رنگ ماشین منقبض شده و باعث ترک برداشتن رنگ خودرو میشود.  همزمان با شستن ماشین شیشه ها را کاملا بالا بکشید. و زمان تمام شدن شستشو آنها را کاملا پایین بیاورید. حتما از اسپری بعد از شستن برای داشبورد و درب ها استفاده کنید. این کار باعث میشود از شر گرد و غبار باقی مانده خلاص شوید. استوک یدک را به دیگران معرفی کنید.

در زمان شستشوی ماشین از اب و اسفنج استفاده نکنید. هرچند این روش قدیمی برای اکثر ما مورد استفاده است. اما واقعا روش درستی نیست. زیرا اب و اسفنجی که استفاده میکنیم عامل آلودگی و گل و لای است. در واقع ما با یک آب گل آلود در حال شستن ماشین هستیم.  در زمان شستن خودرو مراقب ابزار شستشو باشید. اگر مراقب نباشید خیلی راحت میتوانید روی رنگ خودرو خراش بیندازید. با رنگ خودرو خشن رفتار نکنید. آرام و با حوصله پیش بروید. از محصولات مخصوص شستشوی ماشین استفاده کنید. همه ما از پودر لباسشویی یا از این دست مواد استفاده میکنیم. زیرا ارزان تر و در دسترس تر هستند. اما این مواد لایه محافظ روی بدنه خودرو را به مرور از بین میبرند. با stockyadak همراه باشید.

بدنه خودرو | قطعات استوک خودرو | استوک یدک | stockyadak

شکل 1 قطعات استوک خودرو

قطعات استوک خودرو | برای تمیز کردن ماشینم از چه مواد و ابزاری استفاده کنم؟

چقدر قطعات استوک خودرو را میشناسید. ابزارهای زیادی برای تمیز کردن ماشین وجود دارد. مانند وسایل گران قیمتی که در بازار وجود دارند. در نهایت این امر باعث میشود ما هزینه زیادی برای آن صرف کنیم که لزوما هم به آن نیازی نداریم. در اینجا اصول اولیه ای وجود دارد که به آنها خواهیم پرداخت: به دنبال فرچه یا برس هایی باشید که پر پشت و نرم هستند. این کار باعث میشود دیگر به بدنه ماشین خراشی زده نشود. فراموش نکنید لاستیک ها به برس مخصوص خوشان نیاز دارند. برس ها باعث میشوند بتوانید به همه قسمتهای ماشین دسترسی داشته باشید. حتی قسمتهایی که قابل دسترسی نیستند و پر از گرد و غبار هستند. با استوک یدک حرفه ای شوید.

از پارچه های میکروفیبر استفاده کنید. همانطور که قبلا گفتیم، استفاده از اسفنج میتواند هم باعث خش و خط روی بدنه شود . هم به خوبی گرد و غبار و آلودگی را پاک نکند. یک پارچه میکروفیبر میتواند همه این مشکلات را از بین ببرد. به یاد داشته باشید بین هر بار شستشو پارچه را کامل، دقیق و تمیز بشویید. از پارچه های بدون پرز استفاده کنید. مخصوصا برای پاک کردن شیشه ها. این نوع پارچه ها کرک و پرزی از خود به جای نمیگذارند و سطوح را کاملا تمیز میکنند. از پارچه های چرمی طبیعی برای خشک کردن ماشین استفاده کنید. این پارچه ها خیلی خوب عمل میکنند. و تقریبا هیچ گونه ویژگی سایشی ندارند. زمانی که آنها را مرطوب میکنیم خیلی بهتر عمل میکنند. دقت کنید آنها را مرطوب کنید نه اینکه کاملا خیس شوند. آیا stockyadak را میشناسید؟

قطعات استوک خودرو
قطعات استوک خودرو | بدنه خودرو | استوک یدک | stockyadak

شکل 2 بدنه خودرو

قطعات استوک خودرو | شستشوی بدنه خودرو

قطعات استوک خودرو را اصل انتخاب کنید. اگرچه شستن ماشین در کارواش ها هیچ مشکلی ندارد. اما اگر بتوانید یاد بگیرید خودتان آن را بشویید خیلی خوب است. تمیز نگهداشتن بدنه ماشین باعث میشود همیشه ماشینتان نو به نظر برسد. و از طرفی رنگ آن نیز ماندگاری بیشتری داشته باشد. یک هشدار خیلی مهم: اگر این کار را مانند یک حرفه ای انجام دهید، خطر خط و خش افتادن روی ماشین به صفر میرسد و طول عمر بیشتری نیز خواهد داشت. پس با بدنه ماشین حرفه ای برخورد کنید. سوال اینجاست که آیا فرقی میکند قسمتهای مختلف ماشین را چگونه تمیز کنم؟ جواب مثبت است. بله فرق میکند. اتفاقا تفارت بزرگی در شستشوی قسمتهای مختلف وجود دارد. در زیر به موارد کلیدی و مهم خواهیم پرداخت: از سمت سقف ماشین به سمت پایین بروید.

Stockyadak را به دوستان خود معرفی کنید.  تا آلودگی هایی که از بین برده اید دوباره باقی نماند. گوشه ها و زیر ماشین را فراموش نکنید. گرد و غبار و آلودگی در جاهایی جمع میشود که اصلا انتظارش را ندارید. شستشو را کامل انجام دهید. یک بخش را که میشویید. کاملا آب بکشید و بعد سراغ قسمت بعدی بروید. آینه ها، پنجره ها و نقاط شیشه ای. کلا قسمتهای شیشه ای و براق ماشین. هیچ چیز به اندازه داشتن آینه های تمیز و شیشه های براق ماشین شما را جذاب نمی کند. نکته جالب این است که رسیدن به چنین کیفیتی خیلی کار سختی نیست. قطعات اصلی بدنه خودرو را از استوک یدک تهیه کنید. تمام آن چیزی که شما نیاز دارید یک ماده تمیز کننده و یک پارچه مناسب است. در این صورت به نتیجه دلخواه خواهید رسید. در ادامه و در مقاله بعدی به نکات بیشتر و جالب تر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *