قطعات استوک خودرو | شرایط و چگونگی تعویض موتور خودرو به صورت قانونی
قطعات استوک خودرو | شرایط و چگونگی تعویض موتور خودرو به صورت قانونی
تیر 21, 1399
قطعات استوک خودرو
قطعات استوک خودرو | همه چیز درباره خرید قطعات استوک
تیر 21, 1399
نمایش همه
قطعات استوک خودرو

قطعات استوک خودرو

عنوان قطعات استوک خودرو | واردات قطعات دست دوم
نویسنده ادمین
دپارتمان استوک یدک
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
تعداد کلمات 914 کلمه

قطعات استوک خودرو | ممنوعیت  واردات قطعات دست دوم خودرو

قطعات دست دوم خودرو | قطعات استوک یدک

قطعات استوک یدک | قطعات دست دوم خودرو های وارداتی

قطعات دست دوم خودرو | هزینه قطعات استوک خودرو

شکل 1 قطعات استوک خودرو

شکل 2 قطعات دست دوم خودرو

قطعات استوک خودرو و مسائلی که در مورد آن در سراسر دنیا وجود دارد را در این مقاله بررسی میکنیم. دولت کنیا واردات قطعات دست دوم را به این کشور ممنوع کرده است. این اقدام کشور کنیا معیشت ده ها هزار واسطه غیر رسمی را تهدید میکند. دولت کنیا شروع به اعمال ممنوعیت واردات قطعات استوک وسایل نقلیه کرده است. تعداد زیادی از شهرهای آفریقا درگیر این موضوع شده اند. در واقع قصد دولت کنیا کنترل و جلوگیری از هرج و مرج در بازار خودرو است. این محدودیت ها البته قرار است باعث رشد تولید داخلی خودرو و بالا رفتن کیفیت آن شود. شما قطعات دست دوم خودرو را چگونه تهیه میکنید؟ stockyadak برایتان پیشنهادات جالبی دارد.

قطعات دست دوم خودرو | قطعات استوک یدک

دفتر استانداردهای دولت کنیا (KEBS) هم اکنون نیز در حال کاهش مصرف لوازم یدکی وارداتی است. کلا قطعات یدکی وسایل نقلیه موتوری این روزها اصلا وارد کشور نمی شود. فوبه گیتوکو سخنگوی سازمان استانداردهای خودرو کنیا میگوید: ما فقط قطعات یدکی دست دوم را محدود کرده ایم و نه قطعات نو و جدید را. آیا با قطعات استوک خودرو آشنا هستید؟ این لوازم یدکی معمولا از ژاپن، اروپا و امارات وارد میشدند. قطعاتی مثل تایر، یاتاقان، میله گاردون، صفحه کلاچ و قطعات استارت ماشین.  قطعاتی که جزو ممنوعیت واردات هستند شامل: لنت ترمز، لوله ها، قطعات ترمز، بوش لاستیکی، فیلترها، کابل های ترمز و کلاچ.

اما مردم کنیا با این ممنوعیت ها دچار فشار و سختی زیادی شده اند. قبلا محدودیت استفاده از قطعات حدود هشت سال بود. اما با این قوانین جدید به پنج سال تغییر یافته است. هرچند که واسطه های غیر رسمی و غیر دولتی نگران معیشت و شغل خود هستند. اما برخی دیگر معتقدند این ممنوعیت ها باعث حمایت از تولیدات محلی خواهد شد. یکی از طراحان صنعتی مستقر در نایرونی میگوید: بازار محصولات دست دوم در آفریقا باعث شده کسب و کار تولید کنندگان داخلی نابود شود. حتی این کار مانع از نوآوری آنها شده است. چیزی که ما نیاز داریم یک کار گروهی همه جانبه است. اجرای قانون، ضمن کار بر روی راه حل های بلند مدت مثل تولیدات داخلی. قطعات دست دوم خودرو را چطور میتوان پیدا کرد؟

شکل 1 قطعات استوک خودرو

قطعات استوک یدک | قطعات دست دوم خودرو های وارداتی

طبق بررسی های انجام شده دولت کنیا سال گذشته 98.9 میلیون دلار برای قطعات یدکی خودروهای وارداتی هزینه کرده است. که بیشتر آن نیز دست دوم بوده است. قبلا هم یک بار در سال 2009 این ممنوعیت ها اعمال شده بود. اما پس از اعتراضات گسترده واسطه های وسایل نقلیه و تاجران این بازار متوقف شد. اما حالا این سیاست با کمی فشار بیشتر قرار است اعمال شود. stockyadak ارائه دهنده قطعات استوک در ایران است. استوک یدک را برای خرید قطعات استوک انتخاب کنید. ممنوعیت واردات قطعات یدکی دست دوم ضربه بزرگی به صاحبان خودرو و تاجران میزند. در حال حاضر ده ها هزار نفر مشغول فعایت در این بازار هستند. بیشتر اسن فروشگاهها نیز در شهرهای صنعتی مانند نایرونی مستقر هستند. از طرفی، صاحبان خودرو به قطعات یدکی دست دوم اعتماد دارند.

به عقیده آنها این قطعات هم ارزان تر هستند و هم کیفیت بالاتری دارند. قیمت بهتر و کیفیت بالاتر نسبت به قطعات وارد شده از چین، تایوان، اندونزی و هند. با  ما همراه شوید و در مورد قطعات استوک خودرو بیشتر بدانید. برخی این سوال را میپرسند که آیا واقعا این ممنوعیت ها باعث میشود درهای تولید داخلی به روی مردم باز شود؟ یکی از مسئولین کنیایی بر این باور است که: اتفاقا این ممنوعیت ها دقیقا برعکس عمل خواهد کرد. زیرا بسیاری افرادی که نمی توانند هزینه قطعات نو را بپردازند. مجبور میشوند تا دست به سرقت خودروها بزنند تا بتوانند قطعات آن را جدا کنند. عرضه و تقاضا تا مدت کوتاهی ممکن است متناسب شود. اما در بلند مدت هرج و مرج بیشتر و خطرناک تری گریبان مردم جامعه را خواهد گرفت. Stockyadak پیشرو در ارائه خدمات دست دوم خودرو.

شکل 2 قطعات دست دوم خودرو

قطعات دست دوم خودرو | هزینه قطعات استوک خودرو

استوک یدک را به دوستانتان معرفی کنید. خرید قطعات نو برای خودرو همیشه هزینه زیادی برای ما به دنبال دارد. از طرفی گاهی اوقات خیلی طول میکشد تا بتوانیم قطعه ای که میخواهیم را بتوانیم اصل آن را پیدا کنیم. هزینه خرید قطعات دست دوم خیلی میتواند عالی باشد. گاهی شما خودرویی دارید که اصلا خط تولید آن متوقف شده است. بهترین گزینه برای تهیه قطعات آن، قطعات دست دوم است. میتوانید یا به صورت آنلاین و یا به صورت حضوری آن را خریداری کنید. حتی میتوانید کیفیت آن را خودتان به صورت کامل بررسی کنید. قطعات دست دوم خودرو را بیشتر بشناسید.

اما در هنگام خرید باید خیلی مراقب باشید. ممکن است با پیدا کردن قطعه مورد نظر خیلی خوشحال شوید. و فکر کنید مشکلتان حل شده است. اما باید نکاتی را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید خرید خوبی کرده اید. در واقع باید دقیقا بدانید چه چیزی میخواهید. آیا یک قطعه کامل یا یک بخشی از آن را نیاز دارید. اغلب قطعات دست دوم را نمی توانید پس بدهید. سعی کنید با دانش و آگاهی کافی این کار را انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است به اصطلاح سرتان کلاه رفته باشد. و دیگر نتوانید اشتباهتان را جبران کنید. در مقالات بعدی مواردی که برای خرید قطعات دست دوم باید بدانید را ارائه خواهیم کرد.  با استوک یدک همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *